niedziela, 8 września 2013

POWRÓT DO KORZENI - PORZĄDKOWANIE DOKUMENTÓW

WITAM ...DZISIEJSZY POST TO REALIZACJA MOJEJ ZAPOWIEDZIANEJ NA POCZĄTKU BLOGOWANIA  TEMATYKI KORZENI , DRZEWA CZY GENEALOGII..... OKOŁO 20 LAT ZBIERAM NAJRÓŻNIEJSZE PAMIĄTKI I PRZYZNAM SZCZERZE NIE MA DNIA BYM CZEGOŚ NOWEGO NIE ODKRYŁA. ZEBRAŁO SIĘ TEGO MATERIAŁU TAK DUŻO, ŻE NIE WIEM CZY SOBIE TAK SZYBKO Z TYM PORADZĘ.
JEDNAK ZACZNĘ TROCHĘ OD INNEJ STRONY.
KIEDY ZMARŁA MOJA STARSZA SIOSTRA NELA, PRZEWERTOWAŁAM JEJ OSOBISTE DROBIAZGI, TAKIE NAJSKRYTSZE O KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚMY.BYŁA OSOBĄ SAMOTNĄ, WIĘC ZOSTAŁO TO ZABRANE PO LIKWIDACJI MIESZKANIA . PRAWDZIWE CUDEŃKA....DZISIAJ SIEDZIAŁAM NAD ZESZYTEM, KTÓRY MOJA SIOSTRUNIA PROWADZIŁA W CZASIE OKUPACJI.  JAK SIĘ ROZPOCZĘŁA I WOJNA ŚWIATOWA, ONA POWINNA ROZPOCZĄĆ NAUKĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ. BYŁO TO JAK WIADOMO NIEMOŻLIWE, WIĘC NASZ TATO UCZYŁ POTAJEMNIE W DOMU. MNIE NIE BYŁO JESZCZE NA ŚWIECIE.OCZYWIŚCIE PODRĘCZNIKÓW NIE BYŁO A SIOSTRA UCZYŁA SIE PISAĆ I CZYTAĆ Z ,, PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO ,, I ,, MAŁEGO PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.
TE OPRAWIONE JUŻ PO WOJNIE TYGODNIKI MAM DO DZISIAJ. A NAUKA PISANIA POLEGAŁA NA PRZEPISYWANIU WIERSZYKÓW, PRZYSŁÓW, OPOWIADAŃ CZY TEŻ MODLITW. SIOSTRY / BO BYŁA JESZCZE JEDNA ULA/ PISAŁY A TATO SPRAWDZAŁ. BYŁY TEŻ DYKTANDA, BŁĘDY POPRAWIANE BYŁY PRZEZ TATĘ CZERWONYM KOLOREM. TE WIERSZE BYŁY NAPRAWDĘ SUPER, SŁUŻYŁY ZA WPISY DO PAMIĘTNIKÓW.

RÓWNOCZEŚNIE  POZNAWAŁY HISTORIĘ , OKRESY LITERACKIE I PISARZY. ZRESZTĄ SAMI ZOBACZCIE. OTO PARĘ STRON Z TEGO ZESZYTU...Z LAT 1941 - 1944.

TO ZESZYT NELI
TRUDNE POCZĄTKI PISANIA

STRONA Z WIERSZYKAMI

STRONA Z UWAGAMI I POPRAWKAMI TATY

NO..DYKTANDO NIE POSZŁO DOBRZE...DUŻO POPRAWEK

TUTAJ JUŻ POSZŁO LEPIEJ

ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA

CIĄG DALSZY DOBREGO WYCHOWANIA

ŻYCZENIA NA ZŁOTE GODY DLA DZIADKÓWBrak komentarzy:

Prześlij komentarz